Tesniace hmoty a lepidlá

Odolné tesniace hmoty a lepidlá poskytujú spoľahlivú ochranu proti vlhkosti a zabezpečujú pevné spoje medzi rôznymi materiálmi. Karosárske tmely posilňujú konštrukciu, zatiaľ čo tesniace tmely zabraňujú prenikaniu vody a nečistôt. Použitie správnej tesniacej hmoty je zásadné pri opravách prahov, podbehov aj ďalších exponovaných častí vozidla. Lepidlá na plasty zabezpečujú trvalé spojenie pružných dielov. Pre dlhodobú ochranu povrchu sa odporúča kombinovať so základnou farbou alebo plničom.

Stránka 1 z 1 - 8 položiek celkom

Radenie produktov

Výpis produktov

BAL EPOLEX 1200 epoxidová živica súprava 100 g
6,60 €

BAL EPOLEX 1200 epoxidová živica súprava je dvojzložkové epoxidové lepidlo určené na lepenie a opravu kovu,...

502730
BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 1 kg
24,95 €

BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica súprava je dvojzložkové epoxidové lepidlo určené na lepenie a opravu...

502719
BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica 500 g
13,80 €

BAL EPOLEX 1200/324 epoxidová živica súprava je dvojzložkové epoxidové lepidlo určené na lepenie a opravu...

502717
DEVCON 60 sekundové rýchle epoxidové lepidlo gel 25 ml
6,60 €

DEVCON 60 s Epoxy je superrýchle epoxidové lepidlo na všestranné použitie. Je vhodné tam, kde sa vyžaduje...

21245
DEVCON sekundové lepidlo univerzálne tuba 2 g
1,55 €

Devcon sekundové lepidlo je stredne viskózne vysoko kvalitné kyanoakrylátové lepidlo pre všeobecné...

29045
VERSACHEM 5 Minute Epoxy rýchloschnúce epoxidové lepidlo 25 ml
6,30 €

VERSACHEM 5 Minute Epoxy je dvojzložkové rýchloschnúce bezfarebné epoxidové lepidlo na široké spektrum...

46409
VERSACHEM tekuté tesnenie bezfarebné 85 g
5,95 €

Versachem bezfarebné tekuté tesnenie je silikónová lepiaca a tesniaca hmota na tesnenie, spojovanie a...

73009
VERSACHEM tekutý bezfarebný silikón 50 g
5,35 €

Versachem tekutý bezfarebný silikón je určený pre utesnenie, lepenie a vyplnenie trhlín. Sám „vyhľadá“...

75009

Ovládacie prvky výpisu

8 položiek celkom

Použitie tesniacich hmôt a lepidiel je nevyhnutné pri každej dôkladnej oprave automobilu. Tesniace tmely v kartuši sa jednoducho aplikujú do škár a na zvárané spoje, kde zabraňujú vzniku korózie a prenikaniu vlhkosti. Lepidlá na kov poskytujú vysokú pevnosť spoja a pri menších opravách môžu nahradiť klasické zváranie. Lepidlá na plasty sa vyznačujú pružnosťou, vďaka čomu zabraňujú praskaniu dielov pri mechanickom namáhaní. Rýchloschnúce tmely sú vhodné pri drobných opravách, kde zohráva dôležitú úlohu čas.

Správna kombinácia lepidiel a tmelov zabezpečuje pevnosť, odolnosť a predĺženú životnosť vozidla. Pri následných opravách laku sú vhodnou voľbou autolaky v spreji, ktoré umožňujú rýchlu úpravu menších plôch, a na detailnú prípravu povrchu sa osvedčilo aj brúsne rúno. Spojenie týchto produktov zabezpečuje profesionálny výsledok odolný voči času aj náročným podmienkam.

FAQ – Často kladené otázky k tesniacim hmotám a lepidlám

Na čo sa používajú tesniace hmoty v autoopravárenstve?
Chránia spoje pred vlhkosťou, prachom a koróziou, čím predlžujú životnosť karosérie.

Aký je rozdiel medzi lepidlom na kov a lepidlom na plasty?
Lepidlá na kov sú zvyčajne pevné a tuhé, zatiaľ čo lepidlá na plasty sú pružné a odolné proti praskaniu.

Je možné tesniace hmoty prelakovať?
Áno, po vytvrdnutí je väčšinu tmelov a tesniacich hmôt možné bez problémov prelakovať.

Ako dlho schnú tesniace hmoty?
Väčšina výrobkov schne niekoľko hodín, rýchloschnúce varianty sú pripravené už za 20 – 30 minút. Vždy však závisí od hrúbky nanesenej vrstvy.